Zbliża się Jasnogórska Noc Czuwania 2023

15 września 2023

38. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polskich Emigrantów i ich Duszpasterzy odbędzie się w nocy z 20/21 października 2023 r. Serdecznie zapraszamy do parafialnej mobilizacji, żebyśmy mogli w jak największym gronie przeżywać tę niezwykle ważną noc modlitwy.

Tegoroczne spotkanie w jasnogórskim sanktuarium odbędzie się pod hasłem: „By nowe życie polskie natchnęło się prawdą i miłością”. To słowa Czcigodnego Sługi Bożego Augusta kardynała Hlonda z Modlitwy za Polskę, wypowiedzianej w Lourdes, 19 listopada 1940 r. To prośba do Matki Najświętszej, wyrażona w czasie wojny, ale bardzo dziś aktualna. W tym roku przeżywamy też 75. rocznicę śmierci Kardynała Założyciela – dokładnie 22 października, dzień po Czuwaniu.

Pragniemy łączyć się z najdalszymi zakątkami świata, w których biją polskie serca, aby przedstawiać wspólnie nasze intencje Maryi, Matce i Królowej Polski. O godzinie 23.00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia, koncelebrowana przez Księży Chrystusowców, pod przewodnictwem ks. bp Piotra Turzyńskiego, delegata KEP ds. duszpasterstwa emigracji polskiej. Msza Święta będzie transmitowana przez Radio Maryja oraz TV Trwam.

Powstaje program tego wydarzenia i wkrótce go tutaj zamieścimy. Wiadomo już, że zaczniemy klasycznie, ok. godz. 18.00, spotkaniem pielgrzymów w Auli Augusta Kordeckiego. O godz. 20.00 rozpoczniemy czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie czeka nas Różaniec z Nowicjatem Towarzystwa Chrystusowego, Apel Jasnogórski, Msza św., liczne nabożeństwa, Droga krzyżowa, a na koniec uroczyste błogosławieństwo. Do zobaczenia na Jasnej Górze!